Академічний малюнок для дітей та дорослих у студії

Починаючому художникові в здійсненні творчого задуму завжди допоможе знання академічного малюнка.

З чого почати малюнок? Як розібратися в конструкції складного предмета? Для чого потрібно вивчати світлотінь? Як передати на полотні простір? Ці та інші питання розглядаються в процесі навчання. Такі глибокі знання завжди стануть у пригоді для роботи над власною композицією картини, а так само будуть корисні Вам для надходження в художній інститут.

Академічний малюнок натюрморт
Академічний малюнок натюрморт

Крок за кроком ми вивчаємо натуру, розвиваємо в собі бачення художника і вчимося застосовувати ці знання в малюнку. Основою академічного малюнка є робота з натури, застосовуючи знання композиції, перспективи, пропорцій і передачі світлотіні.

Для роботи нам знадобляться прості олівці різної твердості і папір для малювання або креслення розміром 30х40 см. Такий формат дозволяє бачити весь малюнок відразу і контролювати точність роботи над ним.

Щоб розібратися в складній конструкції предмета, для початку вивчаємо прості геометричні тіла: куб, конус, куля та інші. Вчимося аналізувати на основі яких простих форм побудований той чи інший предмет і як вони переходять в один одного. Завдання поступово буде ускладнюється об’єктами, в яких форма не явно виражена: драпірування, рослини, тварини або фігура людини. Ми подумки наближаємо їх до простих форм і виявляємо конструкцію.

Розглянемо на прикладі натюрморту етапи роботи з натури.

Початок роботи – це завжди повинен бути начерк майбутньої картини. Він допоможе встановити місце розташування композиції на аркуші.

Потім знаходимо пропорції всієї конструкції – це співвідношення висоти до ширини. І тільки потім ми шукаємо місце кожного предмета в постановці і їх власні пропорції відносно один одного.

Знання перспективи допоможуть визначити точки сходу, які необхідні при побудові комбінацій простих форм.

Академічний олівець малюнок
академічний малюнок олівцем

Наступне завдання – передача світлотіні. Саме вона дозволяє передавати складну форму в просторі. Закономірності переходу світла і тіні допомагають намалювати конструктивний малюнок без урахування тону і фактури предмета. Завдяки знанням про повітряну перспективу в малюнку і живопису, об’єкти на передньому плані зображуються більш контрастно, а ті які знаходяться далі від глядача, виглядають світліше і мають більш розмиті краї. Тому для початківця художника ставляться постановки з предметів зближених тонів.

Академічний малюнок натюрморт в олівцем
академічний малюнок натюрморт в олівцем

Для напрацювання досвіду і вмінь художника виконуйте послідовно всі перераховані етапи малюнка. Регулярно тренуйте очі та руку, робіть серії начерків з натури або по пам’яті. Адже тільки досвідчений художник віртуозно володіє різноманітними навичками образотворчого мистецтва.

академічний малюнок для дітей в Києві
академічний малюнок для дорослих у Києві Академічний малюнок для дорослих

В нашій студії живопису і малюнка ArtClass проходять заняття з основ академічного малюнка. Запрошуємо всіх – і дорослих і дітей.

Залишити відповідь