Техніка пастелі або “сухий живопис”

У дитинстві людина часто експериментує зі всілякими художніми матеріалами, робить свої маленькі відкриття в світі мистецтва. У міру дорослішання інтереси змінюються. Хтось продовжує малювати, співати чи танцювати, а хтось вирішує, що це вже не потрібно. Але якщо ви все-таки вирішили згадати, як чудово було в дитинстві: ось так взяти і намалювати свою картину. Спробуйте почати з «сухого живопису» – це техніка пастелі.

Пастельна крейда

Пастельна крейда та пастельний папір. Техніка пастельного живопису
Пастельна крейда та пастельний папір. Техніка пастельного живопису

Всі знають, що таке кольорова крейда. Пастель – це та ж крейда, тільки виготовляються вона з якісних пігментів, крейди і сполучних речовин. Сучасні виробники пропонують широкий спектр кольорів і відтінків. Для художника-початківця достатньо невеликого набору пастельної крейди з теплими і холодними тонами: два жовтих (теплий і холодний), синій, зелений, червоний, фіолетовий, коричневий, білий та чорний. А якщо Вас захопила ця техніка, то потіште себе та купіть дорожчі набори з 32 або 64 кольорів.

Папір для пастелі

Для роботи пастеллю вам знадобиться папір. Можна купити фактурний білий або кольоровий папір для пастелі. Доступний папір крафт – це пакувальний папір. На кольоровій основі можуть вийти доволі цікаві роботи, фактура виходить бархатиста, а картина легка та прозора. Спочатку наносять штрихи одного або декількох кольорів і розтирають пальцями до потрібного відтінку. Потім можна тонкими лініями проробити деталі малюнка. Для видалення надлишків використовують щетинний сухий пензель або ластик.
Крім сухої пастелі є і масляна. Це теж крейда, тільки до її складу входить віск та мінеральне масло з додаванням пігментів. Картини олійною пастеллю виходять більш яскраві та насичені.
У продажу є ще й воскова пастель. Від олійної пастелі її відрізняє тільки те, що основний компонент – це віск та пігмент. Вона також має інтенсивний колір.

Тюльпани. Натюрморт пастеллю
Тюльпани. Натюрморт пастеллю

Згодом пастель з паперу може обсипатися або ненароком розмазатись. Тому роботи потрібно фіксувати спеціальним лаком-спреєм для пастелі. Він продається в магазинах художніх матеріалів. Але є і народний засіб – можна токож фіксувати пастель лаком для волосся. На відстані півметра розпороште фіксатор на пастельний малюнок та дайте йому просохнути.

Оформлення пастельного живопису

Після невдач і помилок у вас обов’язково з’явиться робота, яка буде гідна рами! Як же оформляють пастельні картини? Крім відповідного багета, вам потрібно буде замовити в майстерні паспарту. Це щільний картон різних кольорів і відтінків. Усередині паспарту вирізається отвір за розмірами вашої роботи, а по краях залишаються поля приблизно 5-8 см. При такому оформленні робота буде виглядати закінчено та цікаво.

Надихайтеся і створюйте свої шедеври!

Залишити відповідь