Урбан Скетч. Малюємо міський пейзаж на пленері. Вибір матеріалів.

З настанням теплих днів відкривається сезон пленерів. З 2007 року малювання на вулиці набрало обертів по всьому світу. Так з’явився рух Urban Sketchers. Швидкі замальовки міських мотивів, виконані різними матеріалами, допомогли багатьом початківцям художникам подолати страх перед малюванням на вулиці у всіх на очах. Це так само корисна навичка в діяльності дизайнерів. Бо часом, потрібно зробити швидкий начерк, щоб висловити свій творчий задум. Застосовуючи такий швидкий малюнок, художник вчиться спостерігати, виділяти головне і не фокусуватися на деталях.

Техніка швидкого начерку або скетчінга нескладна і освоїти її може будь-хто, навіть початківець художник. Завдяки соцмережам, люди знаходять тих, кому теж цікава міська архітектура, замальовки людей, машин і т.п. Тут немає строгих правил виконання скетчу, головне, щоб подобалося те, що ви робите.

Вибір матеріалів для урбан скетчінга.

Сьогодні ми поговоримо про матеріали та інструменти які використовуються для малювання швидких начерків, а також поділимося з вами деякими маленькими секретами 🙂 . Отже нам знадобляться:

  • Скетчбук (альбом для малювання)
  • набір спиртових маркерів
  • лінери – чорний і білий
  • акварельні фарби (за бажанням :))
  • пастель
  • складні кисті
  • пластиковий стаканчик
  • палітра
  • складаний туристичний стільчик

Матеріали для скетчінга можуть бути як недорогі, так і професійні. Важливий момент – вибір скетчбука для малювання. Для початку вам вистачить скетчбука з щільністю паперу від 100 до 180 гр / м2. У міру того, як ваша майстерність буде зростати ви перейдете на більш щільний папір. Зручніше використовувати скетчбук на пружині або прошитий, тому що проклеєні сторінки можуть випасти з часом. Майте на увазі, що папір від маркерів може промокати, тому підкладайте під малюнок непотрібний листок паперу. Можна, звичайно, купити спеціальний папір для маркерів і тоді фарба не буде проходити на зворотню сторону, але ми не шукаємо легких шляхів! 🙂 . Взагалі, чесно кажучи, від якості паперу використовуваного для скетчінга може дуже сильно залежати кінцевий результат. Особливо це помітно при використанні акварельних фарб. І важливо розуміти, що не завжди найдорожчий папір дозволить вам отримати кращий результат. Тому порада одна – пробуйте, і ви знайдете те, що потрібно саме вам!

Спиртові маркери можна купити поштучно, також вони продаються в готових наборах, які поділяються за темами. Наприклад, в наборі маркерів для міського пейзажу є багато спеціально підібраних відтінків сірого, зеленого і коричневого кольору. Це дуже зручно, коли малюєш архітектуру, стіни якогось старовинного замку і хочеш передати побільше гри відтінків каменю, цементу або штукатурки.

Є набори маркерів для «фуд-скетчу» – малювання їжі, портретів і інші, вони в свою чергу включають інші підібрані кольори. Маркери для скетчінга бувають, як правило, двосторонні: один наконечник широкий, називається «долото», інший – тонкий, називається «куля». Ними зручно працювати від великих площин до дрібного опрацювання деталей. Ви так само можете використовувати в малюванні спиртові маркери, кольорові олівці, пастель, а білі і чорні лінери знадобляться для деталізації.

Матеріали для урбан скетчу. Спиртові маркери і лінери білий і чорний
Матеріали для урбан скетчу. Спиртові маркери і лінери білий і чорний
Урбан скетч. Промальовування дрібних деталей білим і чорним лінерами
Урбан скетч. Промальовування дрібних деталей білим і чорним лінерами

Якщо ви збираєтеся працювати на крафтовому папері (він світло-коричневого кольору) то вам можуть стати в нагоді перманентні маркери. Підібрати матеріал, який вам сподобається, можна тільки спробувавши його в справі. Комбінувати, змішувати і експериментувати – це і є творчий процес!

Урбан скетч. Комбінована техніка з використанням акварелі, спиртових маркерів, чорного і білого лінерів.
Урбан скетч. Комбінована техніка з використанням акварелі, спиртових маркерів, чорного і білого лінерів.

Акварельні фарби так само використовують для скетчінга. Вони дозволяють робити більш виразні розтяжки по тону і кольору. У продажу є велика кількість похідних наборів фарб, складні кисті, стакани і палітри. Якщо ви працюєте в кафе над «фуд-скетчем», то можна розкласти матеріали на столі. А якщо потрібно зробити швидкий малюнок на вулиці, де немає лавок, тоді вам допоможе складаний туристичний стільчик. У будь-якому вподобаному вами куточку, ви зможете насолоджуватися процесом малювання!

Урбан скетч. Складаний стільчик незамінний помічник міського художника :)
Урбан скетч. Складаний стільчик незамінний помічник міського художника 🙂
Урбан скетч. Швидкий начерк інтер'єру кафе в очікуванні сніданку :)
Урбан скетч. Швидкий начерк інтер’єру кафе в очікуванні сніданку 🙂
фуд-скетч. Малюємо вкусняшки :)
фуд-скетч. Малюємо вкусняшки 🙂
Урбан скетч. Прекрасна погода, красива архітектура і весела компанія однодумців - все що потрібно для щастя міському художнику :)
Урбан скетч. Прекрасна погода, красива архітектура і весела компанія однодумців – все що потрібно для щастя міському художнику 🙂

Кожен з ваших швидких начерків може стати в майбутньому основою для повноцінної картини в студії на уроках малювання або прикрасити інтер’єр, як є, в своєму первозданному вигляді. Якщо ви любите скетчінг і у вас є свої маленькі секрети, діліться ними в коментарях 🙂 І так, якщо ви шукаєте де помалювати в Києві приходите на наші майстер-класи з малювання та приєднуйтесь до нас на наших пленерах в Києві і не тільки 🙂

P.S. Як могли помітити найзіркіші :), на фото ми не тільки в Києві. Але це, друзі, інша історія, і ми скоро розповімо про неї 🙂

Залишити відповідь