Композиція в живописі, поради художника

Коли Ви «доросли» до створення власної картини, Вам знадобляться декілька порад по композиції в живописі.
Композиція – це основа картини.
Слово «композиція» походить від латинського соmpositiо, що означає поєднання частин в певному порядку.

З чого почати? Як задум втілити на полотні?

Перше, що вам необхідно зробити – вибрати формат полотна.

Композиція в живописі. Вибір формату полотна
Композиція в живописі. Вибір формату полотна

Наприклад, якщо ви хочете намалювати море, то краще зображення створювати на горизонтальному форматі. Це створить ілюзію простору на горизонті, в картині з’явиться багато повітря.

Композиція в живописі. Вертикальний формат полотна
Композиція в живописі. Вертикальний формат полотна

Витягнутий вгору прямокутний формат підкреслить висоту гір або струнке дерево біля води.
Уникайте зображення занадто дрібного предмета, який може загубитися на великому форматі полотна, що негативно позначиться на розкритті вашого задуму.
У глядача не повинно виникнути бажання збільшити або зменшити краї полотна, змінити його масштабність.

Друге – вибір точки зору.

Рівень лінії горизонту відіграє дуже важливу роль в композиції картини. Виберіть таке місце розташування горизонту, з якого натуру буде видно найвиразніше.
Для передачі широких просторів в пейзажах малюють високий горизонт. Залежно від зміни точки зору змінюється вид нашого пейзажу.
Якщо Ви бажаєте підкреслити великі розміри зображуваних об’єктів, використовуйте низьку точку зору. Тоді персонажі будуть виглядати перебільшено потужними.

Третє-Композиційне центр в живописі

Композиційний центр в живописі
Композиційний центр в живописі

Кожна деталь повинна бути підпорядкована основній ідеї. Цілісність картини залежить від того, наскільки другорядні деталі доповнюють основний об’єкт. Надсилайте увагу глядача в потрібному напрямку. Головному об’єкту знайдіть найкраще місце в картині, покажіть його найбільш контрастно та детально.

Четверте – рівновага картини.

Композиція. Рівновага в живописі
Композиція. Рівновага в живописі

Полотно має бути рівномірно заповненене об’єктами. Картина виглядає неврівноваженою, якщо ви змістили малюнок до однієї частини полотна, утворивши порожнечу в інший. Таке зображення виглядає неприродним. Композиційний центр в більшості випадків не збігається з геометричним центром, але і не віддаляється далеко від нього. Уникайте поділу площині полотна на дві рівні частини як по горизонталі, так і по вертикалі. Зробіть кілька начерків, щоб визначити масштаб зображення і вибрати кращу композицію.

П’яте – контрасти в композиції.

Контрасти у композиції картини
Контрасти у композиції картини

Підкреслити виразність композиції можна, протиставивши велике та мале, динамічне та нерухоме, яскраве за кольором та приглушене по тону, добре та зле і т. ін.

Шосте – світло і кольори в композиції.

Колорит композиції допомагає глядачеві сприймати зміст картини. Так, яскравий сонячний день, велике квіткове поле або ліс в картині обов’язково викличуть радісний настрій. Сірі хмари, які закрили сонечко в картині, загальне тоновий стан похмурого дня, можуть викликати замисленість або смуток. Виділяйте композиційний центр в картині за допомогою тону і кольору. Глядач сприймає в першу чергу ті предмети, які контрастні по відношенню до фону. Чим інтенсивніше і яскравіше колір, тим він сильніше привертає увагу і сприймається в першу чергу.

світло та колір у композиції малюнка
світло та колір у композиції малюнка

Відвідавши наші курси малювання для дорослих в Києві Ви зможете навчиться мистецтву композиції в живописі та намалювати свою неповторну картину олійними фарбами, аквареллю, кольоровою крейдою або олівцем.

Польові квіти, полотно, олія
Польові квіти, полотно, олія

Залишити відповідь