Живопис олійними фарбами – з чого почати

Перед очима художника відкривається прекрасний світ образотворчого мистецтва з його багатством кольорів та досконалістю форм. Прагнення здобути професіоналізм у реалістичній передачі простору й обсягу вимагає багато часу та праці.

У студії на заняттях з живопису досвідчені художники діляться зі студентами своєю майстерністю, направляють на творчий шлях, по якому вони зможуть йти самостійно і розвиватися. Осягнення цього процесу починається з вивчення матеріалів і технік. Відвідавши наші уроки живопису в Києві від студії ArtClass Ви навчитеся правильно використовувати різні матеріали та інструменти для написання Вашої картини олійними фарбами.

Вивчаючи і копіюючи твори майстрів, художник-початківець проходить процес малювання картини від початку і до кінця. В такому форматі проходять заняття на майстер-класах у школі живопису ArtClass.

Головне, що потрібно знати – це те, що природу списати неможливо, а головне це і не потрібно.

Як з усього розмаїття деталей, форм, тонів і відтінків створити єдність і гармонію на полотні? Що ж таке справжній живопис? Як зорові враження передати у картині?

Ці та багато інших питань вирішуються в процесі навчання малюванню в нашій студії. З матеріалів нам знадобиться мінімальний набір олійних фарб а також пензлі і полотно.

 

Фарби олійні художні

Фарби художні олійні
Фарби художні олійні

Мінімальна палітра для роботи в техніці олійного живопису:

  • Білила цинкові
  • Кадмій лимонний
  • Кадмій червоний
  • Темний Краплак
  • Охра світла
  • Сієна натуральна
  • Марс коричневий
  • Чорний (будь-який)
  • Синя ФЦ
  • Ультрамарин
  • Фіолетовий

Щоб розчинити фарби аби дати їм еластичність використовують розчинники (наприклад, “Потрійна”) або олію (льняну, пихтову, рафіновану соняшникову)

Вам так само знадобиться палітра для змішування фарб. Фанерна дощечка стане для вас інструментом налаштування барвистих симфоній. Утримувати її потрібно в чистоті і порядку. Всі кольори викладаємо від світлого до темного, від теплого до холодного. Це організовує вас та налаштовує на роботу.

Пензлі

пензлі для малювання олійними фарбами
пензлі для малювання олійними фарбами

Для роботи олійними фарбами рекомендується використовувати пензлі з натуральної свинячої щетини, синтетики та колонок.

Щетинний пензль пише фактурно та пастозно. Він добре підходить в роботі з великими форматами. Придбайте собі кілька плоских або круглих пензлей різних номерів (4, 8, 12). Вони відносно недорого коштують, тому їх можна частіше міняти.

Колонкові пензлі вважаються універсальними. В олійній техніці вони дають гладкий мазок. Підійдуть тим художникам, які пишуть тонко шар за шаром. Ціна таких пензлей чимала, але якість в роботі того варта.

Синтетичні пензлі, як і колонкові, дають плавний мазок. Ними можна розгладжувати нерівності або опрацьовувати деталі. Мінус цих пензлей в тому, що вони швидко виходять з ладу. Плюс – дешевше, ніж колонок. Для роботи знадобляться №4, №8, №12.

Полотна

Загрунтовані полотна можна купувати як на підрамниках, так і на картоні. Вони бувають льняні, бавовняні, поліестрові і ін. Міцне, стійке та добре полотно має поверхню з частим переплетенням ниток. Вам потрібно лише визначитися з розміром і ціною.

Кожен художник-початківець повинен йти по шляху вдосконалення майстерності, знаючи, що немає легкої або важкої роботи, цікавих або нудних завдань. Є тільки важливі завдання, долаючи які наполегливою працею, він доб’ється успіху.

Біле полотно вже стоїть на мольберті, пензлі, палітра з олійними фарбами, начерки, етюди до майбутньої картині розкладені на столі.

Ви готові стати до роботи!

Залишити відповідь