Малювання, як і будь-яке інше заняття, вимагає тренування. В основі картини завжди лежить ідея втілена художником, а так само полотно або папір. І перш ніж ідея перетвориться в закінчену композицію, художник готує серію ескізів, замальовок по пам’яті або з натури. Кожен дотик олівця має бути продуманим. Постійна робота з натури тренує зорову пам’ять, розвиває розуміння форми і допомагає вільно висловлювати думки та почуття на полотні.
Ескіз композиції. Що таке ескіз?
Швидкий малюнок, що передає важливі риси об’єкта. Перед початком тривалої роботи над картиною корисно зробити серію нарисів. Прагніть до простоти. Не намагайтеся вмістити занадто багато речей. Наприклад, ми робимо начерк людини. Досить кілька характерних ліній, щоб передати стоїть чи сидить модель. Такий малюнок ще називають попереднім. У ньому не промальовувалися деталі, тільки загальні риси об’єктів.
Практика швидких малюнків дає вміння брати з натури тільки головне та істотне, та послуговує для схематичної передачі задуму майбутньої картини. Запам’ятовуючи ці враження, ви зможете відновити їх по пам’яті та об’єднати в образ по вашому уявленню.
Матеріали та способи їх застосування.
Папір, картон, олівці, Деревне вугілля, сангіна.
Тривалість збереження ваших замальовок залежить від якості паперу. До кращих сортів паперу відносяться ватман, папір для креслення та деякі сорти паперу для малювання.
Графітний олівець є найбільш поширеним матеріалом. Олівці бувають твердими і м’якими. Слід мати різні види олівців. Штрихом і натиском можна створювати різні тональні області. Олівець легко забирається з поверхні паперу гумкою.
Також ви можете використовувати в начерках обпечене чи пресоване вугілля. Виконуйте вугіллям не тільки лінійні начерки, але і тональні. Техніка малювання вугіллям різноманітна і відрізняється бархатистою фактурою. Вугілля дає можливість швидко закривати великі поверхні та легко піддається обробці. Широким щетинним пензлем розтушовуйте перехідні півтони та висвітлює рефлекси.
Ще один цікавий матеріал для швидких малюнків це сангина. Сангіна має коричневий або червонуватий колір. Її можна використовувати в поєднанні з іншими матеріалами такими як графітний олівець, акварель, туш або вугілля. Властивості кожного з них повинні вміло використовуватися художником. Ваші зусилля і ставлення до своєї творчості будуть найбільш значущим фактором на шляху до успіху. Мислите позитивно! Допомогу в опануванні мистецтва малювання Ви зможете отримати відвідавши наші курси малювання в Києві. Наші досвідчені викладачі зроблять Ваше навчання цікавим та насиченим!