В епоху Ренесансу з’явилося поняття повітряної перспективи. Першим художником що описав це явище був Леонардо да Вінчі.
Всі спостережувані предмети і явища світу, через своєрідність сприйняття людського ока, з’являються перед нами у зміненому вигляді.
Малюнок дозволяє створювати ілюзії об’ємного простору на плоскому полотні. Як намалювати свою картину і зробити так щоб деякі об’єкти здавалися ближче, а деякі-далі?
Закони перспективи не настільки складні і незрозумілі. Знайомство з ними навчить вас створити ілюзію простору і об’єму на площині.
Щож таке перспектива з точки зору художника? Це в першу чергу зміна чотирьох речей: текстура, колір, відтінок та розмір. Найбільш очевидним є зміна розміру. Об’єкт виглядає менше, якщо він далі від нас. Це можна чітко побачити, якщо ви подивитеся на ряд ліхтарних стовпів, дерев або огорожу яки зменшуються в розмірі чим далі від вас.
Деталі й текстура з дистанції стають менш очевидними. Тобто, в далечині на задньому плані, ми бачимо деталі предметів як нібито в “диму” через шар повітря.
Колір об’єктів на близькій відстані здається набагато яскравішим і теплішим, і чим більше відстань, вони стають більш холодними та блідими, в них з’являються більш сині і пурпурні відтінки . Таким чином використовуйте холодну палітру для об’єктів розташованих на горизонті і теплі кольори для передного плану.
Слід токож взяти до уваги що відтінки об’єктів на дистанції зливаються один з одним. Тому, якщо ви малюєте всі дерева на картині в один колір, віна буде виглядати неправдоподібно: як ніби всі дерева знаходяться в одному ряду та на одній відстані. Зробіть “далекі” дерева блідніше і дисонансу не виникне. Іноді відмінності у відтінках зазвичай зникають. Так наприклад дуже далекі гори виглядають як суцільний блакитний масив.
Всім, хто має відношення до художнього або комп’ютерного малюнку, початківцям дизайнерам або любителям малювати у вільний час, корисно вивчати основи повітряної перспективи. Приходьте на наші курси малювання для дорослих в Києві в студії ArtClass і ви навчитеся створювати власні реалістичні картини в різних техніках образотворчого мистецтва.