“Простий” олівець.
Чи замислювалися ви, що стрижень графітового олівця, яким ви малюєте, зроблений із суміші графіту та глини і запакований в корпус, найчастіше дерев’яний. Ступінь твердості або м’якості олівця визначає кількість глини в ньому.
Маркування простих олівців
Розділяють два основних типи простих олівців: м’який і твердий.
Зазвичай на олівці пишуть букви і цифри: «м»-олівець м’який, «т»-олівець твердий, «TM»-твердий-м’який. Ступінь твердості або м’якість позначають числом з літерою. Наприклад, 2M вдвічі більш м’який ніж М; 2T в два рази твердіший ніж Т. У багатьох країнах світу, наприклад, в Європі, в США, буквами H, B і HB позначають твердість, м’якість і твердо-м’якість відповідно.
Вибір олівця залежить від типу паперу і виконуваної роботи. Наприклад, краще взяти твердий олівець для штрихування гіпсових геометричних форм, вивчаючи академічний малюнок. Твердий олівець не дозволить Вам занадто затемнити малюнок. І якщо вам потрібно передати тональну глибину чавунного горщика, Ви не помилитесь, якщо візьмете олівці з різними ступенями м’якості. Це дозволить Вам передавати матеріальність металлу.
Малюнки графітним простим олівцем мають сіруватий тон з легким блиском, в них не буває інтенсивної чорноти. І тільки від творчого задуму художника залежить, чи будуть лінії контурів м’які, а може для додання емоційності він зробить їх жорсткими та чіткими.
Прагніть до вдосконалення власної техніки малюнка і не зупиняйтеся на досягнутому!