Техники олійного живопису

У олійному живописі існує безліч технік та прийомів роботи з олійними фарбами. Художник сам вирішує, які засоби йому ближче і цікавіше використовувати. В основі завжди присутні два прийоми: одношарова та багатошарова техніка.

Одношарова техніка олійного живопису.

В одношаровій техниці наноситься попередній малюнок майбутньої картини. Картина малюється в короткий термін. Фарба не повинна висохнути, так як при нанесенні барвистих мазків художник підмішує їх один в одного, створючи нові відтінки прямо на полотні. Цей прийом ще називають ALLA PRIMA (в один прийом). Він дозволяє працювати на пленері або з етюдом невеликого формату. Працюючи жорсткими щетинними пензлями або мастихіном, картина виходить фактурною. Густо накладаючи фарбу, можна формувати, рухати і перемішувати барвистий шар. Фарби відрізняються одна від одної своїми властивостями. Наприклад, білила і кадмій мають щільну структуру, що дозволяє працювати пастозно (пастоподібно) або корпусно. Не завжди вистачає одного сеансу для завершення картини. Для того, щоб фарба не сохла занадто швидко, картину ставлять в прохолодне і захищене від сонця місце.

Багатошаровий метод олійного живопису.

подмалевок в олійному живописі
подмалевок в олійному живописі

Тривала робота над картиною вимагає нанесення двох або більше шарів фарби. Перший шар – подмалевок. Художник наносить на полотно малюнок і прописує шар, на якому видно основні тональні плями. Наступний шар – промальовка і деталізація. Перш ніж приступити до подальшої роботи, попередній шар повинен просохнути. Інакше фарба мерхне і тьмяніє. Це пов’язано з тим, що невисохлі фарби вбирають масло зі свіженанесених шарів. Перед роботою досить буде промаслити картину.

промальовка і деталізація в олійному живописі
промальовка і деталізація в олійному живописі

Сучасні художники поєднують обидві техніки, чергують барвисті шари, досягаючи глибини, насиченості і яскравості кольору. Використовуючи текстурну пасту, художник буквально ліпить фактуру, висуваючи тим самим об’єкти на передній план. Щетиним пензлем і мастихіном можна створити шорсткість, горбистість поверхні. А потім додати барвистих шарів, що відповідають художньому задуму автора.
Не шукайте спеціального рецепту змішування фарб, не наслідуйте вподобаному автору! Індивідуальність художника проявляється в авторській манері малювання. Ідіть своїм шляхом, набуваючи бачення і навичок в малюванні. На наших курсах малювання в Києві Ви отримаєте ще один спосіб висловити по-своєму емоції і враження, які виллються в неповторну картину.

Залишити відповідь