Акварельний етюд з польовими квітами

Літо – прекрасна пора року. Буйство кольорів та ароматів надихає взятися за фарби та пензлі. Цей урок присвячений акварельному етюду з польовими квітами.

Перше, що бачить художник-початківець при погляді на букет польових квітів – це безліч дрібних гілочок, листочків і різноманіття квітів. І відразу паніка! Як це все можна намалювати ?! Не хвилюйтеся, малювати аквареллю можна навчитися на курсах малювання в студії ArtClass. Тож, починаємо …

Перший крок. Складіть гармонійний букет: розташуйте квіти в певному порядку. Дрібні вище і далі. Вони створюють задній план. Квіти по крупніше і яскравіше повинні знаходитися на передньому плані. Тому обріжте їх так, щоб бутони не перекривали дальній план. Поставте настільну лампу для підсвічування букета. Це створить більш контрастні тіні.

Для роботи над акварельними етюдом нам знадобиться:

  • Акварель
  • Папір акварельний;
  • Пензлі білки або синтетичні (No 2, No 5, No10)
  • Масляна крейда (вона дозволяє залишити білий папір, створюючи плівку на поверхні)
  • Вода в ємності;
  • Серветка (для витирання пензлів)
Акварельний етюд з квітами
попередній малюнок олівцем

Відступите від країв листа по 3-4 см. Так ви отримаєте поля, за які не можна заступати. Це допоможе зберегти «повітря» в картині. Накидайте простим олівцем попередній малюнок. Не тисніть на олівець, щоб при виправленні не зіпсувати верхній шар паперу. Вписуйте композицію в геометричну фігуру овал або трикутник.

Розглядайте композицію цілком. Охоплюйте поглядом весь букет. Злегка прикрийте очі і ви побачите розмиті плями. Промальовування усіх кольорів одразу створює дрібність в композиції. Виберіть великі квіти і сконцентруйте на них увагу, вивчаючи форму і колір. Вони є композиційним центром.

Акварельний еюд з польовими квітами
промальовуємо фон

Стаючи до роботи з фарбами, підготуйте на палітрі підбір кольорів холодних та теплих відтінків, які присутні в нашому букеті. Ті місця на краях пелюсток, які хочемо залишити білі, резервуємо безбарвною крейдою. Починаємо з фону. Справа від нас на натюрморт світить лампа, тому переважають теплі охристі тони. В тінях ми використовуємо фіолетові, смарагдові і ультрамарин. Потім переходимо до самих квітів і намічаємо теплі рожеві, жовті й салатові відтінки. Тонким прозорим шаром ультрамаринового кольору додаємо тіні на пелюстках, створюючи, таким чином, форму квітки. Слідкуйте за тим, щоб в букеті не з’являлося багато подробиць і промальованих дрібних деталей на задньому плані. Він повинен бути написаний узагальнено, бажано по-сирому, коли фарба перетікає з одного кольору в інший, утворюючи неповторні відтінки. Так малюнок виходить не прикрашеним, а живим.

Промальовуємо польові квіти
Промальовуємо польові квіти

Коли закінчена робота з основними великими формами, додайте тонким пензлем нюанси: стеблинки та листочки на передньому плані. Етюд готовий, тепер його можна використовувати в подальшому для написання натюрморту олійними фарбами в студії на уроках малювання. Це може бути також і готова картина аквареллю, тоді її можна оформити в паспарту і розмістити під склом в рамі. Цей акварельний етюд буде нагадувати вам про сонячні літні дні і аромати польових квітів.  🙂

Польові квіти, акварельний етюд
Польові квіти, акварельний етюд

Залишити відповідь