Колись, знаменитий художник Ван Гог написав серію картин з соняшниками. Спочатку він хотів прикрасити свою квартиру до приїзду свого товариша Поля Гогена. Сьогодні соняшники – це символ творчості Ван Гога.
І ми спробуємо доторкнутися до цих яскравих квітів і намалювати аквареллю ескіз. Найкорисніша вправа для початківця художника – це робота над начерками і вивчення натури. У нас є квітка соняшника, акварельні фарби, папір для акварелі, пензлі та натхнення створити свій шедевр тож до справи!
Як намалювати соняшник аквареллю крок за кроком
Перший крок. Зробіть начерк олівцем, визначивши композицію майбутньої картини. Вивчаючи форму квітки, відкиньте деталі, і ви побачите просту форму – наш соняшник вписується в півсферу. Розділіть його на світло і тінь. Для зручності можна зробити тональний малюнок. На окремому аркуші намалюйте соняшник і заштрихуйте олівцем тінь, півтон, не забуваючи про фон.
Другий крок. Змочіть аркуш паперу широким флейцем. Дочекайтеся, коли він висохне і змочіть ще раз. Так папір буде довше тримати вологу.
Для роботи над квіткою нам знадобляться наступні акварельні фарби:
- кадмій жовтий,
- неаполітанська жовта і охра червона.
- для листя: охра жовта, зелений та індиго.
- для фону ми використовуємо індиго і охру жовту.
Починаємо з квітки. Короткими мазками, ніби створюючи мозаїку, прописуємо сонячну сторону квітки. Залишайте папір не профарбованим, створюючи додаткову яскравість і свіжість у вашій роботі. Далі додавайте неаполітанську жовту і охру червону – це додасть більш насичений відтінок жовтого кольору в півтонах. В тіньовій частині додаємо індиго. Він приглушує і створює холодний тон. Слідкуйте, щоб контури квітки були злегка розмитими, тоді у глядача не залишається відчуття відділення предмета від фону.
Промальовуємо фон. Розведіть охру жовту з водою і профарбуйте весь фон. Поки фарба не висохла, додавайте насичений індиго з лівого боку квітки, щоб підкреслити і виділити сонячний край. Відразу прописуємо і листя. Цей прийом «по-мокрому» дасть можливість не зосереджувати увагу глядача на листві. Охра із зеленим кольором – тепла половинка листочка. Додайте індиго і профарбуйте тіні та прожилки. Вони м’яко розпливаються і підкреслюють контраст жовтої квітки.
Не працюйте над етюдами дуже довго. Уся робота у вас має зайняти десь близько 30 хв. Повинно залишитися відчуття недомовленості, щоб глядач домислював продовження сам. Мета роботи над етюдами – навчитися вловлювати характер речей і бачити великі форми. Приходьте на курси малювання для дорослих і дітей в Києві і Ви зможете втілити свій задум у картину написану акварельними або олійними фарбами.
просто подетально водночас
Щиро вдячна
Мені допомогає пережити ці тяжкі часи