Малюємо пижму акварельними фарбами

У серпні квітне пахуча польова трава пижма. Раніше з пижми робили квас, і навіть додавали при випічці, а художники писали з неї акварельні етюди в студії або на пленері. У нашому уроці ми розглянемо – як намалювати цю рослину аквареллю.

Щоб намалювати пижму аквареллю нам знадобляться

  • кварельні фарби,
  • папір для акварелі;
  • пензлі білячі або синтетичні (№ 2, №5, №10)
  • вода в ємності;
  • серветка (витирати пезлі)
пижма аквареллю начерк олівцем
пижма аквареллю начерк олівцем
пижма аквареллю змочуємо аркуш паперу
пижма аквареллю змочуємо аркуш паперу
пижма аквареллю промальовування заднього плану
пижма аквареллю промальовування заднього плану
прорисовуємо квіти
прорисовуємо квіти

Зробимо начерк олівцем. Накидайте в загальних рисах увесь букет і уявіть, які суцвіття будуть на передньому плані, а які будуть на далекому. Не промальовувуйте кожну кульку. Зайва деталізація заважає сприйняттю композиції цілком.

Які кольори будемо використовувати? Для передачі теплих відтінків нам знадобиться жовта світла, неаполітанська жовта, охра золота, коричневий марс. Листя і стебла пишуться зеленим з охрою, індиго і сієною.

Після того як зроблений попередній малюнок, а фарба готова до застосування, змочим лист широким пензлем. Зачекайте до повного висихання. І змочіть ще раз. Так папір довше тримає вологу, що необхідно для роботи «по морому».

Тепер, не чекаючи висихання, починаємо працювати м’яким пензлем №10, жовтою світлою намічаючи, де будуть самі яскраві тони. Широкими мазками кольору індиго проходимо скрізь, де буде тінь за букетом. В цю ж пляму вводимо коричневий колір. Фарба повинна перетікати, створюючи нові кольори. Візьмемо пензель №5, і поки папір не висох, промальовуємо зеленим стебла і листя, постійно додаючи, то охру, то коричневий колір. Фарба буде розтікатися, але нехай вас це не лякає, продовжуйте додавати кольору, поки не досягнете потрібного тону. Цей прийом дозволяє передавати плановість в нашій композиції – все, що на задньому плані залишається трохи розмитим та нечітким. Те ж робимо і з квітками. Підсилюємо жовті тони додаванням охри і неаполітанської жовтої. Тонким пензлем №2 коричневим кольором промальовуєм тіні самих суцвіть.

прорисовуємо передній план
прорисовуємо передній план

Коли робота висохла, промальовуєм більш дрібні деталі на передньому плані. Нам не потрібно «перераховувати» кожну квіточку, інакше робота втратить свою етюдну легкість.

Занотуйте час. Робота повинна займати не більше 40 хвилин. Ви повинні передати загальні форми, колірні і тонові співвідношення композиції. У цьому полягає і складність і простота роботи над навчальними етюдами. Відвідавши наші курси малювання для дорослих в Києві, Ви навчитеся створювати і сприймати композицію картини, змішувати фарби в різних співвідношеннях для отримання необхідних колірних поєднань, а так само зможете застосовувати різноманітні техніки акварельного або олійного живопису для написання своєї авторської картини.

Залишити відповідь