Малюємо яблука аквареллю

Влітку нас оточують запахи польових трав, смак свіжозібраних овочів та фруктів, а для художника це ще й різноманіття колірних поєднань наданих самою Природою. Прагнення навчитися передавати точно не тільки колір і форму, а й емоції, пов’язані з навколишнім світом, надихає на роботу з натури. Зараз ми будемо малювати швидкий етюд літніх ароматних яблук.

Виберіть пару різних за кольором і, бажано, за формою плодів. У нас одне яблучко зелено-червоне, а друге попалося темно червоне з карміновим бочком. Поставте їх так, щоб світло було збоку. З цього ракурсу добре видно відблиски і рефлекси.

Для написання яблук аквареллю нам знадобляться:

  • акварельні фарби,
  • папір для акварелі;
  • пензлі білячі або синтетичні (№ 2, №5, №10)
  • вода в ємності;
  • серветка (витирати пензлі).

Зробіть попередній начерк олівцем розташовуючи яблука відповідно до законів композиції.

Для фону ми будемо використовувати охру і індиго.

промальовуємо фон
промальовуємо фон

Змочіть весь аркуш паперу і дочекайтеся повного висихання. Тепер змочіть тільки фон навколо яблук і починайте працювати охрою, сильно розведеною у воді. Це будуть ділянки куди потрапляє світло. Не чекаючи, коли фарба висохне, профарбовуємо темним кольором індиго. Особливо контрастно має бути в тому місці, де верхня частина яблук потрапляє на фон. Таким чином, ми підкреслюємо плановість в композиції. Яблука будуть здаватися ще ближче до глядача.

Пам’ятайте, якщо світло має теплий відтінок (жовтий, салатовий) тоді тіні матимуть холодний відтінок (синій, фіолетовий, смарагдовий, карміновий).

Промальовуємо право яблуко
Промальовуємо право яблуко

Почнемо з правого яблука, воно ближче до лампи, і значить, його гамма буде тепліше. Використовуйте жовтий, салатовий і червоний світлий. Завжди залишайте не зафарбовані ділянки паперу, де будуть відблиски і на межі між фоном і самим яблуком. Це додасть контрастності зображенню. Спочатку покладіть світлий червоний, а потім «по мокрому» додавайте більш насичені кольори жовтого, червоного, а в тінях – охру і коричневий з додаванням зеленого.

Яблуко зліва почнемо писати світлим рожевим, і поки фарба не висохла, опрацьовуємо власну тінь бордовим і карміновим кольором. У серединці близько хвостика зробіть пару мазків охри. Прийом «по мокрому» дозволяє фарбам перетікати одна в одну, що створює ефект легкості і прозорості в живопису.

Яблуко ліворуч намалюйте світло-рожевим
Яблуко ліворуч намалюйте світло-рожевим

Падаючі тіні зробимо кольором індиго і всередині обов’язково капніть відтінком рожевого, щоб передати рефлекс від яблука.

Коли робота висохла, напишемо тонким пензлем хвостики у яблук. Вони теж мають світло і тінь, тому на світлій стороні залишайте не зафарбованим папір, а там де тінь, різними відтінками коричневих кольорів з додаванням зеленого намалюйте цю гілочку. Не забудьте падаючу тінь – вона буде легкого відтінку синього кольору, прозорим лессировочним шаром.

Яблука, акварельний етюд
Яблука, акварельний етюд

Наш етюд з яблуками готовий. Уміння малювати окремі предмети знадобиться Вам в майбутньому для складання і написання власного неповторного натюрморту в студії на уроках малювання для дорослих в Києві. Під керівництвом досвідчених викладачів Ви зможете написати натюрморт акварельними або олійними фарбами. Приходьте, наші двері відкриті для всіх. 🙂

Залишити відповідь