Маленькі секрети акварельного живопису

живопис аквареллю
живопис аквареллю

Сьогодні складно уявити, що ще в 17 столітті акварельна техніка вважалася чимось на зразок розфарбовування малюнка. Її не сприймали серйозно ні критики, ні глядач. Однак, першопрохідці настільки вміло володіли різними прийомами цієї техніки, що надали акварелі особливий статус в мистецтві. Вони постійно експериментували з кольором, вводячи нові пігменти і нові види паперу. Придумали прийом «по-сирому», яким користується сьогодні будь-який початківець художник.

Для роботи з аквареллю вам знадобиться:

  • Олівець, гумка
  • Папір акварельний
  • Фарби акварельні художні
  • Пензлі (колонкові або білячі)
  • Палітра
  • Вода
  • Паперова серветка для промакування пензлів

Малювання по “вогкому”

малювання аквареллю по вогкому
малювання аквареллю по вогкому

Попередньо змочивши аркуш паперу, ви наносите фарбу. Шари виходять прозорі та легкі. Цей ефект добре застосовувати при зображенні неба або просторів полів. Підступність акварелі криється в непередбачуваності результату. І тільки тривалі вправи та досвід дозволить вам контролювати плинність цих фарб.

Техніка “A La Prima”

“А La Prima” – на італійській мові означає “в один захід”. Цей метод використовується в обох олійному живопису та акварельному.

Картина профарбовується майже без зупинки. Колір береться відразу, в повній силі і немає можливості переробити або змити невдалі частки. Головне при написанні ла-Прима зберегти абсолютну прозорість, легкість акварелі, уникнути бруду в роботі.

Робота “по сухому”

Попередньо продумані кольори готуються до роботи. Фарба наноситься на сухий папір в один шар. Перевагою цієї техніки є те, що ви керуєте формою мазка і його тональностю. Використовуйте цей метод у графічній роботі. Це дозволить вам зберегти зображення ясним.

Лесировка

лесировка в акварельному живописі
лесировка в акварельному живописі

Ця методика цікава тим, що шари фарби застосовують прозоро і багатошарово. Робота виконана на сухому папері. Попередній шар фарби повинен бути сухим. Наносьте темний тон на світлий і ви зможете досягти насичених кольорів і глибоких тіней. Ця багатошарова техніка дозволить вам працювати без поспіху і ви зможете реалізувати свій задум як можна більше.

Використовуйте у ваших роботах поєднання способів: “по вогкому” та лесировку; “по вогкому” та “по сухому”. Всі вони гармонійно поєднуються один з одним. Адже тільки ваша майстерність і уява дозволять вам застосовувати їх для створення цікавих та унікальних ефектів на картині. Наші викладачі в студії живопису ArtClass розкриють свої секрети і допоможуть оволодіти цією складною, але дуже цікавою технікою акварельного живопису в Києві. Приходьте, наші двері відкриті для всіх!

яблуко та мандарин акварель по вогкому
яблуко та мандарин акварель по вогкому
Астри малюнок аквареллю
Астри малюнок аквареллю
Натюрморт вишні у скляній вазі, акварель
Натюрморт вишні у скляній вазі, акварель

Залишити відповідь